Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

Klima Servisi

konusunda vermiş olduğumuz kaliteli bakım ve temizleme işlemleri sayesinde hem sağlık açısında hemde sağlamış olduğu soğuk ve sıcak hava konusunda yaşanan sıkıntıların önüne geçmiş olursunuz. Klimalar hem yazın sıcağında hemde kışın soğuğunda çok fazla tercih etmiş olduğumuz araçlardan biri olmaktadır. Hem ev ortamında hemde iş yerlerinde uzun süreli kullanımı mümkün olan klimaların zamanla sağlığı tehdit eder bir hale gelmemesi için rutin bir şekilde temizlenme ve bakım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Klima servisi olarak gerektiği her durumda yanınızda olmaktayız ve en doğru şekillerde de klimalarınızın temizlenmesini sağlamaktayız.

 

Özellikle 1 yıl gibi uzun bir süreçli kullanımdan sonra hem havada bulunan bütün mikropların klimanın içerisinde birikmesi ile temizlenmesi şart olmaktadır. İçerisinde ki pisliğin temizlenmemesi halinde sağlamış olduğu havada bütün bu pisliklerin tenefüs etmenizi sağlayarak sağlık açısından da ciddi rahatsızlıklar yaşamanıza neden olmaktadır. Fakat meydana gelme olasılığı olan bütün bu sorunlar karşısında sağlamış olduğumuz en kaliteli ve doğru klima servisi olarak bizleri tercih ederek çok kısa bir süre içerisinde son derece temiz ve sağlıklı klimalara sahip olmanız sağlanmaktadır. Klima bakımlarında önemli olan ayrıntılarda biri iç ve dış ünitelerde ki ölçümlerin sağlıklı bir şekilde yapılması ve bu sayede de çok daha kalıcı bir şekilde klimalarınızı sorunsuz kullanmanız sağlanmaktadır. Hem bu sayede maruz kalmanız sağlanan kötü kokular ve pis havayla karşılaşmamış olacaksınız hemdeçok daha az maliyetlerde klimanın bütün bakımlarının yaptırılmış olacaksınız.

 

Klima servisi olarak uzman ekip ve kadromuz ile en doğru şekillerde yapılan klima temizleme ve bakım işlemleri içi bizleri aramanız çok daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.Klima cihazlarında, bulundukları yer veya farklı iklim şartlarına maruz kalmaları nedeni ile bazı hasarlar oluşabilmektedir.Klimanın ısı transfer bölümünde ortaya çıkabilecek hasar ve kirlenmeler, cihazınızın performansını önemli oranda etkilemektedir. Bu problemlerin ortaya çıkmaması için klimanıza yılda iki defa periyodik bakım yaptırmanız gerekmektedir. Senelerdir ısıtma ve soğutma sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktan gurur duyan Klima servisi  her çeşit klima arıza ve bakım hizmetlerinizde yine sizlerle.

Sıklıkla Karşılaştığımız Klima Arızaları

Klimaya enerjinin sorunsuz bir şekilde geldiğine bakın, sigortasını kontrol edin.
Uzaktan kumanda aparatının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
Acil durum anahtarını kullanarak test konumunda çalışıp çalışmadığını test edin.

Hava filtresi tıkanmış olabilir, temiz olup olmadığını kontrol edin, sağlıklı iklimlendirme için 15 gün de bir temizlemeniz önerilir.

Hava girişi veya çıkışının önünün kapalı olmadığını kontrol edin, bir engel var ise kaldırın.

Odada açık kapı ve pencere olmamasına dikkat edin, var ise kapatın. Soğutma esnasında camdan direkt güneş ışığı giriyorsa perdenizi kapatın.
Soğutma esnasında odada fazla sayıda kişi veya ısı kaynağı olmadığını kontrol edin.
Isı ayarının doğru olduğunu kontrol edin.

Çalışma esnasında hava üfleme sesi çok ise hava filtrenizi temizlemeniz gereklidir.
Filtrenin aşırı kirli olması halinde bu ses meydana çıkar.

İlk önce fişin prizde olduğu kontrol edilmeli
Kumandanın üzerindeki kilitleme (lock) basılı olmadığını kontrol edin.
Kumandanın içinde pil olduğunu kontrol edin.
Pillerin DOLU olmasına dikkat edin değilse yenisi ile değiştirin.

Ayar yapıldıktan sonra elektrik kesintisi olmadığını kontrol edin.
Fişin takılı olduğunu kontrol edin.
Elektrik kesintisi olmadığını kontrol edin.
Kumandanın içinde pil olduğunu kontrol edin.
Sigortanın atmamış olduğunu kontrol edin.
Saat ayarının doğru olduğuna bakın, Pm akşam saatini, Am sabah saatlerini ifade eder.

Soğutma esnasında duyulan çıtırdama sesi klima gövdesinin sıcaklık değişimi sebebiyle genleşmesinden veya büzüşmesinden kaynaklanır normaldir.

Çalışma esnasında veya kapattığınızda duyulan lıkırdı/hışırtı benzeri ses klima sisteminin içinde dolaşan gazdan kaynaklanır. 2-3 dakika süresince duyulur normaldir.

Cihazlar çalışma düğmesine basıldıktan 2-3 dakika sonra ısıtma yada soğutma yapar. Bu bir arıza değildir.

Kışın ısıtma yapılırken, cihazlar dış ünitedeki buzlanmayı sökmek için dış hava şartlarına baglı olarak belirli aralıklarda defros yaparlar bu esnada cihaz ısıtma yapmaz.dış hava şartlarına baglı olarak defrost süresi 4-7 dakika sürebilir bu bir arıza değildir.lima cihazlarında, bulundukları yer veya farklı iklim şartlarına maruz kalmaları nedeni ile bazı hasarlar oluşabilmektedir. Klimanın ısı transfer bölümünde ortaya çıkabilecek hasar ve kirlenmeler, cihazınızın performansını önemli oranda etkilemektedir. Bu problemlerin ortaya çıkmaması için klimanıza yılda iki defa periyodik bakım yaptırmanız gerekmektedir. Senelerdir ısıtma ve soğutma sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktan gurur duyan Klima servisi her çeşit klima arıza ve bakım hizmetlerinizde yine sizlerle.

 

Gsm: 0555 311 17 05